Žiarčan v NOE

Autor: Gabriel Gajdoš | 2.2.2012 o 20:01 | (upravené 3.2.2012 o 13:26) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  179x

Kresťanská televízia NOE začala vysielať príbehy ľudí s závislosťami. Na premiérovu reláciu si pozvala aj obyvateľa nášho mesta, aby vyrozprával svoj príbeh. Projekt odštartoval Michal Hirko, ktorý vytvoril DVD dokument s viacerými krátkymi príbehmi pod názvom  "Bol som mimo".

 

Televízia Noe vysiela z Ostravy a náš účinkujúci celú hodinu rozprával o tom, ako sa dostával spod vplyvu narkotík. Najprv ako jedna z možností a nakoniec ako jediná možnosť - do jeho života vstúpila vyššia Moc. Cesta ku slobode nebola priama, ako ju opísal náš spoluobyvateľ Ján, avšak pomoc mu prišla v pravý čas.

Problém so závislosťou na alkohole, drogách či hazardných hrách je veľký a stále rastie. Aj v našom meste žije mnoho ľudí, ktorých mame radi a potrebujú pomoc z  bludného kruhu. Osveta je nedostatočná a zo závislosti sa ťažko dostanú bez pomoci. V rámci našej práce ponúkame pomoc aj my, hovorí kazateľ Cirkvi bratskej. V Žiari sa stretáva skupina rodičov so závislými deťmi.

K sledovaniu týchto príbehov Vás pozývame na televízií Noe každý piatok o 20. 00 hod. Možno týmto niekomu podáte pomocnú ruku.

Gabriel Gajdoš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?